Reel rock 13

01. decembrī  Plkst 20:00, KT Cinamon - TP ALFA, Brīvības 372

Ieeju var apmaksāt nospiežot šeit.


REEL ROCK 13 jaunā 2018.gada labāko kāpšanas filmu kolekcija piedāvā aizraujošus sižetus, dvēseli plosošus ceļojumus un labu humoru. Četras filmas atklāj jaunus kāpšanas piedzīvojumus - sākot no Olimpiskajiem treniņu centriem līdz sasalušām Antarktikas ainavām. Filmās piedalās Adam Ondra, Madaleine Sorkin, Alex Honnold, Conrad Anker un daudzi citi.

Karalienes Modas Zeme (QUEEN MAUD LAND)

Sešu augstas raudzes kāpēju sapņu komanda dodas ekspedīcijā uz vienu no Pasaules pēdējiem lielajiem kāpšanas izaicinājumiem: tāliem un sasalušiem Antarktīdas torņiem. Jimmy Chin un Conrad Anker izvēlas jaunu maršrutu uz 2931m augstā Ulvetanna, Savannah Cummins un Anna Pfaff uzkāpj Holtanna. Alex Honnold un Cedar Wright uzskrien 13 smailēs, kuras izkaisītas pa ledāju, tai skaitā vienu, kuru Honnalds nosauc par “bailīgāko, kuru viņš jebkad ir kāpis”. Karalienes Modas Zeme (tā sauc šo ledaino reģionu) demonstrē aizraujošu un reti apmeklētu, neskartu dabu, ciešanas, kā arī redzējumu, kas nepieciešams, lai kāptu pasaules pašā apakšā.

Režisors: Taylor Keating and Cedar Wright

Piedalās: Conrad Anker, Jimmy Chin, Savannah Cummins, Alex Honnold, Anna Pfaff, Cedar Wright

Mēness ieleja (THE VALLEY OF THE MOON)

Wadi Rum, kas pazīstams arī kā Mēness ieleja, ir plaša smilšakmens sienu ainava Jordānijas tuksnesī.  Cerot izaicināt starptautiskos kāpējus, divi izraēlieši apvieno spēkus ar vietējo beduīnu gidu un mēģina kāpt 550m garu jaunu maršrutu. Lai piepildītu šo sapni, procesā viņiem pievienojas amerikāņu kāpēja Madaleine Sorkin. Mēness ieleja parāda kāpšanu nozīmīgā veidā, kas palīdz pārvarēt starp kultūru barjeras, iegūt jaunus draugus un gūt piedzīvojumus vienā no Pasaules aizraujošākajiem reģioniem. 

Režisors: Henna Taylor

Piedalās: Madaleine Sorkin, Eliav Nissan, Mohammad Hussein, Elad Omer

Ātrums (UP TO SPEED)

Kāpšanas iekļaušana 2020. gada Olimpiskajās spēlēs ir milzīga iespēja šim sportam. Tomēr kāpēji bija un vēl joprojām ir šokēti, ka viena no disciplīnām, kurā tiem būs jāizcīna medaļas, ir ātruma kāpšana. REEL ROCK korespondents Zachary Barr ieskatās šajā mazāk pazīstamajā un reti praktizētajā sporta disciplīnā , un tās lomā, veidojot kāpšanas sporta nākotni.  Zachary Barr ceļojums no ASV uz Franciju un D-Āziju sasniedz kulmināciju starptautiskajās sacensībās Maskavā, kur ātruma dēmoni skrien augšā par 15m augsto sienu ar rezultātu zem 6 sekundēm.

Režija: Sender Films

Piedalās: Claire Buhrfeind, Reza Alipour, John Brosler, Margo Hayes, Max Hammer, Stanislav Kokorin

Ondras laikmets (AGE OF ONDRA)

Ik pa laikam parādās atlēts, kurš izmaina sporta veidu. Adams Ondra no Čehijas 25 gadu  vecumā izzina cilvēka iespējas kāpšanā. Pagājušajā gadā viņš noteica jaunu etalonu sportā, izkāpjot 5.15d maršrutu Norvēģijā , kuru viņš nosauca par Silence. Sekojam Adamam no viņa mājām Čehijā, pāri Eiropai uz Ziemeļameriku. Viņš izgudro jaunas treniņu metodes, kāpj augstākās raudzes pirmkāpienus un mēģina kļūt par pirmo cilvēku, kas izkāpis 5.15 maršrutu pirmajā mēģinājumā. Ondras laikmets ir rets, pat intīms ceļojums ar vienu no labākajiem atlētiem viņa spēku pilnbriedā.

Režija: Big UP Productions

Piedalās: Adams Ondra

0

 .